ПРОЕКТИ

Каркасні будинки


Як відомо, найвідповідальнішою та найтрудомісткішою роботою при зведенні будинку є фундамент. Каркасні будинки легкі – у 5-6 разів легші, ніж із цегли, їм не потрібен масивний фундамент, а це значною мірою скорочує їхню вартість і строки будівництва. Фундамент можна виконати як монолітної, так і стовпчастої конструкції. Стовпчастий будують за допомогою бура двосторонньої дії. Такий фундамент обходиться у 4-6 разів дешевше, ніж з/б монолітний.

Будівництво каркасних будинків є однією з найбільш перспективних технологій будівництва заміських будинків . Дана технологія широко використовується в Канаді, Скандинавії, Німеччині та інших Європейських країнах і набуває все більшої популярності у нас в Україні. Будівництво каркасних будинків дозволяє зводити як великі котеджі, так і недорогі заміські будинки, що перевершують по якісних характеристиках цегляні будинки. А також не поступаються останнім у зовнішній привабливості. Основа каркасного будинку – це дерев’яний каркас. Для збільшення прольотів приміщень, у будівництві каркасних будинків, можуть також використовуватися клеєні балки. Для теплоізоляції, як правило, використовуються мінеральна вата зі скла (Ursa, Isover) або з кам’яних порід (Rockwool). 150мм шар теплоізоляції (при нормі 125 мм) повністю забезпечує цілорічне комфортне мешкання. Як вітровий захист при будівництві каркасного котеджу використовуються деревоволоконні або деревностружкові плити. Внутрішнє і зовнішнє оздоблення залежить від побажань Замовника.

Конструкція двоповерхового каркасного будинку

Основу стін каркасного будинку становить несучий дерев’яний каркас, облицьований орієнтованими стружковими плитами – ОSВ. За витратами матеріалу і трудомісткістю каркасні стіни найекономічніші. Вони вимагають у 1,5-2 рази менше деревини, ніж стіни із колод або брусів, а при використанні ефективного утеплювача у стільки ж разів легші від них. Каркасні стіни не піддаються осіданню і можуть бути оброблені відразу ж після установлення. Зовні стіни покривають вітрозахисною мембраною (наприклад, Du Pont Tyvek Housewrap).

Внутрішній простір зовнішніх стін заповнюють утеплювачем. Додаткове заповнення утеплювачем міжкімнатних перегородок і перекриттів зменшує тепловтрати, знижує шум і рятує від протягів, зберігаючи мікроклімат у кожному окремому приміщенні. Тепло “тікає” практично тільки через вікна та двері. Внутрішню обробку звичайно виконують гіпсокартоном, який кріпиться до ОSВ поверх парозахисної плівки для запобігання зволоженню утеплювача та дерев’яних конструкцій. Зовнішнє облицювання фасаду будинку може бути різним – фарбування, сайдинг, цементно-піщана плитка, фасадна штукатурка, цегла, теплоізолюючі панелі тощо. 

Конструкція двоповерхового каркасного будинку з сіп панелей


Конструкція каркасних будинків оптимальна для широкого діапазону кліматичних зон і геологічних умов. Варіювання параметрів утеплювачів дає змогу використовувати ті самі типи будинків у різних кліматичних зонах. Дерев’яний каркас будинку можна монтувати і у сейсмічно небезпечних районах.

Особливий інтерес такі будинки становлять для районів, де гостро стоїть питання зниження ваги та об’єму привізних будівельних матеріалів, а також комплектації будівництва місцевими матеріалами.

Світовий досвід показує, що найбільш економічна, якісна та раціональна технологія будівництва житла – це канадські дерев’яно-каркасні технології.

Технології зведення каркасних будинків

Серед найбільш поширених виділяють два типи технологій:

  • щитова;
  • каркасно-рамкова.

1.Щитова .Зведення будинку цілими стінами

2.Каркасно-рамкова.

Види пирога стіни каркасного будинку:

Переваги каркасного будинку.

  • Легкість дерев’яної каркасної споруди значно знижує навантаження на грунти, що дозволяє застосовувати економічніші типи фундаменту. Фундаменти можуть бути трьох типів: стрічковий, стовпчастий та змішаний (по периметру – стрічковий, всередині будинку – стовпчастий). Завдяки цьому суттєво зменшується собівартість будинку.
  • Стійкість і нечутливість до сезонних переміщень фундаменту, що відбуваються унаслідок пучення ґрунтів.
  • Висока сейсмостійкість. Такий будинок можна порівняти з системою жорстко скріплених коробок, яку зруйнувати украй непросто.
  • Побудовані за цією технологією будинки мають високу жорсткість, стійкість до деформацій. Зовнішні і внутрішні стіни, виконані за каркасною технологією, у декілька разів легші цегляних, газобетонних, зроблених з оциліндрованих колод.
  • Можливість будівництва у будь-яку пору року.
  • Високі темпи будівництва.
  • Швидкі терміни будівництва. 
  • Можливість виконання складних конструктивних рішень з мінімальними витратами.
  • Відносна легкість обробних робіт. Цегляні будинки, при використанні традиційної штукатурки, не дають ідеально рівної поверхні стін, підлоги та стелі, а для використання гіпсокартону необхідний вирівнюючий каркас.
  • Відсутність усадки дозволяє проводити внутрішню обробку каркасного будинку відразу після будівництва. Господар такого будинку може залишити каркасний будинок без опалювання зимою і не боятися за стан внутрішньої обробки: будинок не поведе.
  • Каркасний будинок дає можливість сховати всі комунікації (опалення, електромережа) всередину стін та підлоги.
  • Завдяки використанню гіпсокартону для обробки каркасного будинку і встановлення додаткових перегородок суттєво покращується  звукоізоляція вашого житла.
  • У дерев’яному каркасному будинку поверхня стін, підлоги, стелі виходить ідеально рівною через саму конструкцію будинку. Ідеальними виходять кути стиків «стіна-підлога» і «стіна-стеля». Відсутність щілин у стику «стіна-підлога» дозволяє відмовитись від застосування традиційного плінтуса і замінити його красивішим і практичним наличником.
  • Каркасна технологія не вимагає використання якого-небудь важкого монтажного устаткування, таким чином мінімізує витрати на зведення будинку.
  • Нижча вартість швидко зведеного каркасного будинку в порівнянні з будинками з аналогічними теплотехнічними характеристиками досягається завдяки використанню сучасних теплоізоляційних матеріалів.
  • Залежно від призначення і територіального розташування каркасного будинку, індивідуально розраховуються товщина стін і система утеплення, яка забезпечує збереження тепла, а це означає зниження експлуатаційних витрат на обігрів приміщень.
  • На відміну від дерев’яних будинків з масиву деревини, каркасні конструкції економічніші і вимагають в 1,5 – 2 рази менше деревини при виготовленні і в стільки ж разів тепліші при використанні якісного утеплювача в стінах. 
  • Каркасні дерев’яні будинки не потрібно цілорічно опалювати як, наприклад, цегляні, газобетонні тощо.
  • Конструктивні особливості не накладають ніяких обмежень на дизайн будинку при будівництві каркасних будинків, тому будь-який вподобаний Вам будинок можна виготовити за каркасною технологією.

Каркасний будинок – це найдоступніше житло у наш час. При мінімальних витратах часу, зусиль і засобів ви отримуєте тепле, економічне, екологічно чисте, а головне – затишне, завжди сучасне і комфортабельне житло.