ПРОЕКТИ

Модульні будинки

Будівництво модульних будинків

Всі ми прекрасно знаємо, що в сучасному світі знайти дешеве житло майже неможливо. І це не дивно, адже розпочавши будівництво з нуля, ви побачите високу вартість будівельних матеріалів та робочої сили. Але на сьогоднішній день появилась хороша альтернатива – модульні будинки. З кожним роком вони набуваю популярності, і тому каркасні будинки вже дали змогу тисячам людей здійснити мрію і мати власний затишний будинок.

Що таке модульні будинки


Модульний будинок для проживання – це конструкція, яка складається з спеціальних модулів, або так званих секцій, які мають своє індивідуальне призначення – кухня, санвузол, житлова кімната. Кожна з частин сама по собі автономна, але разом вони утворюють єдину конструкцію, яка відмінно підходить для житла і нічим не відрізняється від традиційних будинків.
Модульні будинки сучасного зразка забезпечені всіма зручностями, необхідними для тривалого і комфортного проживання, наприклад, вентиляцією, опаленням, каналізацією, водопроводом та іншим.

Внутрішній вигляд будинку з швидкомонтованих модульних дерев’яних конструкцій
Одноповерховий модульний будинок з склінням від підлоги до стелі

Модульні будинки: пристрій і особливості

Модульні будинки, призначені для постійного проживання, складаються із стійок і панелей. Розміри цих комплектуючих завжди стандартні – 2400 4800 мм. Якщо ви вирішили спроектувати свій майбутній будинок самостійно, обов’язково враховуйте ці параметри, адже для створення модулів необхідно, щоб їх площа була кратною цих чисел.
Зовні панелі обшиті вологостійкою фанерою, а всередині — цементно-плитами. Листи фанери в цьому випадку кріпляться на каркас, який може бути виконаний з металу, дерева або двох цих матеріалів одночасно (комбінований). Під обшивку обов’язково прокладається шар утеплювача, згідно державним стандартам та рекомендаціям для кожного конкретного регіону проживання. Крім цього, кожна панель обробляється спеціальним розчином, що поліпшує її характеристики і здатності протистояти зовнішнім руйнівним факторам.

Схема пристрою збірного модульного будинку

Порада! Модульна конструкція може стати для вас не тільки житловим будинком, але і приміщенням технічного призначення або гаражем.

Будинок з дерев’яних блоків, виготовлених за особливим проектом

Переваги готових будинків:
• максимально швидке будівництво будинку;
• можливість зведення нового, красивого і затишного будинку навіть на самих не придатних для будівництва земельних ділянках;
• міцність і довговічність модульних конструкцій;
• відмінна ізоляція від чинників зовнішнього світу, що дозволяє значно економити енергетичні витрати на опалення;
• можливість поліпшення і різних модифікацій конструкції;
• вартість такого будинку значно нижче навіть однокімнатної квартири;
• вага модульних будівель також можна віднести до його переваг – один модуль важить близько 2,5-3 тонн. Це дозволяє виробляти монтаж будівлі без участі важкої будівельної техніки. Цілком достатньо буде звичайного підйомного крана. Для транспортування конструкції також знадобляться мінімальні витрати;
• незвичайна перевага модульних конструкцій, недоступне для інших будинків – мобільність. Як не дивно це звучить, але тепер ви можете переїжджати разом зі своїм будинком. При виготовленні модулів у них закладається можливість повторного складання і розбирання.
• Різноманітність модульних будинків не обмежується ніякими архітектурними або планувальними параметрами. За рахунок різноманітного комбінування і стикування блоків, будова може набувати різноманітних форм. Більш того, в будь-якій частині каркасного модуля без праці можна вирізати отвір для нової двері або вікна. Таким же чином можна позбутися від зайвих частин стіни. Вхід в будинок може бути видозмінений за рахунок наявності торцевих дверей, які можуть стати головним входом або виходом на веранду.

Зведення типового модульного будівлі на заводі не вимагає багато часу

Варіант утеплення стелі і підлоги в модульної будівлі

Проект житлового будинку з 7 модулів

Основні принципи будівництва модульних будинків

Будівництво модульних конструкцій базується на трьох принципах, які відмінно характеризують цю сферу:
• простота;
• економічність;
• швидкість будівництва.
Після затвердження плану робіт, починається будівництво конструкції. Завдяки тому, що більшість модулів виробляється на заводах з використанням сучасного автоматичного устаткування та спеціалізованих конвеєрів, процес створення секцій просувається надзвичайно швидко. Стандартний будинок типової конструкції може бути готовий до установки вже через один-два тижні. У разі розробки індивідуального проекту самим замовником, терміни виконання обговорюються окремо. Якщо створюється досить складна конструкція з дизайнерським планом, будівництво все одно проходить в рази швидше стандартного.

Індивідуальне проектування модульних будинків

Модульні будинки – унікальний продукт сучасного будівельного ринку, високотехнологічність і багатофункціональність якого відповідає всім вимогам сучасного житла.

Конструкція даху модульного будинку

Зараз для виробників практично немає обмежень щодо розміру та складності конструкції. Досить великі будівельні компанії, які володіють усіма передовими технологіями та обладнанням, можуть запропонувати своїм клієнтам виготовлення унікальних модулів за дизайнерським проектам. Будинок може бути виконаний в абсолютно будь-якому стилі і в його оформленні можуть бути реалізовані ваші найсміливіші задуми.
Але не завжди індивідуальні ескізи – це лише побажання господарів. Нерідко доводиться стикатися зі складними факторами навколишнього середовища і рахуватися з кліматом регіону, ландшафтом і особливостями ділянки. Фахівці повинні органічно вписати будівлю в середовище і при цьому зробити планування будинку максимально підходящим для даного типу умов. Правильно спроектований модульний будинок скрізь буде виглядати добре і доречно.

Плавучий модульний будинок з мотором

Модульні будинки для постійного проживання на дачі

Модульний дачний будинок – це також відмінне рішення для будівництва на заміській ділянці. Щоб уникнути зайвих клопотів і непотрібних витрат, багато сімей вибирають саме такий вид житла. Наявність всіх комунікацій робить перебування в ньому максимально комфортним.
Безліч людей вже відкрили для себе можливість мати власне житло, використовуючи для будівництва модульні системи. Модульні будинки дають можливість побудувати своє власне житло з нуля за цілком доступну ціну.